Ana sayfa » İnsan Irkı Tamamen Dünyadan Silinirse? Peki Sonrasında Ne Olacak? Bunu Anlatan En İyi Belgeseller

İnsan Irkı Tamamen Dünyadan Silinirse? Peki Sonrasında Ne Olacak? Bunu Anlatan En İyi Belgeseller

by ozarci
insan-ırkı-dünyadan-silinirse-dünyaya-ne-olacak-en-iyi-belgeseller

2020 başlangıcı olarak insan ırkı bir çok problemlerle ve salgınlarla başetmeye çalışıyor, akıllara ister istemez “Insan ırkı yok olsa geride kalan Dünya nasıl olcak?” sorusu geliyor: İşte bu soruya yanıt arayan en iyi belgeseller listesini listeledik:

Özellikle salgına dönen virüsler sonrası yüksek adetlerde ölümlerin olması, bilimin buna çaresiz kalması gibi durumlar “ya insanlık sona ererse” sorusunu akıllara getiriyor.
Şimdi bu belgeselleri sıralayalım:

1. Life After People

History channel’da yayınlanan, toplamda 21 bölümden oluşan iki sezonluk bu belgesel, insanların yer yüzünden silinişi ilk günden 1 milyon gün sonrasına kadar doğada olup bitecek her şeyi simüle etmişler.

2. Aftermath Population Zero

2008’de national geographic channel’da yayınlanan iki saatlik bu belgeselde, örnek şehir olarak NewYork City seçilmiş ve 25 bin yıl sonrası simüle edilmiş ve yine insanların birden yokoluşunu konu alıyor.

3. The Future Is Wild

2002’de discovery channel yayınlanan bu belgesel toplam 13 bölümden oluşuyor, 5 milyon yıl sonrası, 100 milyon yıl sonrası ve 200 milyon yıl sonrasında tüm faunanın neler yaşayacağını, ne şekilde değişikliğe uğrayacağını konu alıyor.

4. The World Without Us

Kitap 27 bölümden oluşuyor, 2007 basım yılında yayınlandığı senenin en çok satanlar listesinde yerini almıştır.
Insan ırkının olmaması sonrası milyonlarca yıl ardından dünya üzerindeki yapıların (panama kanalı, çernobil, istanbul, kapadokya vb.) ile ilgili pek çok bilimsel tahminde bulunulmuştur.
Milyonlarca yıl sonra, insan ve doğa kalmadığında Radyoaktif çöplerin, bronz heykellerin ve plastiklerin medeniyetten geriye kalan son kalıntılar arasında bulunacağını öngören düşüncelere sahiptir.

İlgini Çekebilir

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x