Ana sayfa » Tinder Nasıl Daha Etkin Kullanılır?

Tinder Nasıl Daha Etkin Kullanılır?

by ozarci

Tinder kullanırken, “kimseyle eşleşemiyorum, beni beğenenleri göremiyorum” diyenlerdenseniz bu yazıyı dikkatlice okumanızda fayda var.

Her mobil uygulamada olduğu gibi Tinder’da da arka tarafta bir algoritma çalışıyor, önemli olan bu algoritmayı anlamak ve uygulamayı o şekilde kullanmak.

1. ilk olarak: Mevcut hesabınızı kapatıp yeni bir hesap açın

Yeni bir üyelik açtığınızda uygulama sizi belirli bir süre diğer profillere göre daha çok görünür yapıyor.
Bu süre genelde 15-30 dakika arası bir zaman oluyor.
(Uygulamanın buradaki amacı, yeni kullanıcıları görünür kılıp like almalarını sağlamak ve kullanıcıyı belirli süre sonra paralı üyelik satın alımına yönlendirmek)

2. Uygulama ayarlarınızda mesafenizi çok uzun tutmayın

Uygulamada yeni hesap açtığınızda sizi yaklaşık 30 dakika popüler olarak listeleyeceğinden bahsetmiştik, bu kısa zamanınızı iyi değerlendirmek adına arama alanınızı kısa tutmanız ve sınırlı olan like hakkınızın da heba olmamasını sağlayacaktır. Çünkü sizin başkalarına göründüğünüz gibi size de popüler kişiler gösterilecek, bu kişiler günde yüzlerce like alan kişiler olacağından şansınızı daha spesifik adaylarda ve küçük bir alanda kullanmanız eşleşme şansınızı arttıracaktır.
İlk olarak uygulamadaki km sınırınızı 20km ile sınırlı tutun ve üzerine çıkmayın.
Uygulama, bu ilk 30 dakika içinde size bir çok popüler kişileri listeleyecek, siz listedeki kişiler çok iyi olacağı için sürekli beğenceksiniz ve bir süre sonra like’larınız bitecek, siz beğenseniz bile sizi beğenmeyenler çıkacaktır, match olsanız bile kaldıranlar olacaktır, siz de beğenenleri görebilmek için paralı üyelik satın almak zorunda hissedebilirsiniz.
O nedenle ilk 30 dakika 20Km mesafede ve like’larınıız sakince kullanmalısınız.

3. Şimdi en merak edilen yere geldik, sizi beğenenleri nasıl göreceksiniz?

Uygulamada beğeniler için bir bildirim tipi var; sizi beğenen bir profili pas geçtiğinizde kısa bir süre sonra size bir bildirim yolluyor:
“Seni beğeneni geçtin, paralı üyelik satın al, üye ol ve kimi geçtiğini gör” mesajına benzer bir bildirim gönderiyor, uygulama size bu bildirimi göndermek için birileri sizi beğendiği zaman, 2. maddedeki en popüler kişi sıralamasında sizi beğenen profili yüksek bir sıradan ekliyor, şimdi neler yapmalısınız aşağıda sıraladık:

3a. Uygulamayı telefonunuzdan kapatın (hesabı silmiyoruz, sadece kapatıyoruz, arka planda da çalışmamalı)

3b. yukarıdaki adımı yaptıysanız şimdi uygulamayı tekrar açın, uygulama algoritma gereği sizinle etkileşim kuran en popüler kişi listesini sıralayıp size gösterecektir, bu listede sizi en son beğenen profili ilk 3 sıraya koyacaktır, genellikle 1. veya 2. sıradaki profil sizi beğenmiş olan kişilerdir.

4. Son İşlem

Eğer bu adımlardan sonra uygulamayı açtığınız ilk 1 saat içerisinde 4-5 tane like aldıysanız uygulamayı en az 1 gün daha kullanın, 1 günün sonunda beklediğiniz kişilerden en az bir match alamadıysanız, ya da 15-20 like alamadıysanız hesabınızı silin ve yeniden oluşturun, çünkü uygulamanın çok fazla paralı kullanıcısı olduğu için uygulama bu kullanıcıları sizden daha önce gösteriyor, bu süreçte de o ilk 30 dakikalık zamanı iyi değerlendirmediğinizde popülerlik listesinde aşağılara düşüyorsunuz.
1 gün içerisinde 30 ve üzeri like aldıysanız, siz de popülarite listesine girmiş oluyorsunuz, diğer şekilde listelerde çok altta kalıyorsunuz.
Uygulamanın amacı size paralı üyelik satmak için Boost önermesi, “Boost kullan seni herkese gösterelim” algısını kafanıza sokmaya çalışacaktır, o nedenle silip tekrar bu adımları takip etmek ücret ödemeden match olmanızı sağlaycaktır.

Bol Eşleşmeler Diliyoruz.


İlgini Çekebilir

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x